ALES Sınav Ücreti Nasıl Ödenecek ve Bankaya Giderken Neler Gerekli Olacak?ALES Sınav Ücretinin ne kadar olduğu ve ALES Sınav Detaylarıyla alakalı bilgilere ilgili tarihler içerisinde ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM, adayların, ALES sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının sınav ücretini yatıracağını, T.C. Kimlik veya Y.U. Numarasını, adı ve soyadı bilgilerini söylemeleri yeterli olacağını belirtiyor. ÖSYM’den yapılan açıklamada, adayların isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet aracılığıyla da bankaya ücret yatırılabilecekleri de belirtiliyor. Sınav ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilir.

Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir.

ALES Sınav Ücreti Online Ödeme Yapmak için Tıklayınız